Warning: Creating default object from empty value in /home/admin/domains/pistis.pl/public_html/plugins/system/sourcerer.php on line 792

Warning: Creating default object from empty value in /home/admin/domains/pistis.pl/public_html/plugins/system/sourcerer.php on line 54
Ośmiostopniowa ścieżka wtajemniczenia
PISTIS - Gnoza i Gnostycyzm

Świecki portal uduchowiony & czasopismo bez dogmatu

Ośmiostopniowa ścieżka wtajemniczenia PDF Drukuj
Napisany przez Cyprian Sajna   
12 grudnia 2011

To są tajemne słowa, które wypowiedział Jezus żywy, a zapisał je najmniejszy spośród uczniów.

Ośmiostopniowa ścieżka Zbawcy, droga żywota wiecznego.

Rzekł Zbawca: "Zważ na każde me słowo i nie opuszczaj żadnego. Myśl o nich każdego dnia. Teraz odchodzę, lecz powrócę wraz z moim Ojcem, by zamieszkać na zawsze."

"Słuchaj moich słów i zapisuj, albowiem oto osiem wąskich dróg, a każda z nich jest kręta i zakryta. Kto zrozumie znaczenie tych słów i podąży za nimi, będzie panował nad Pełnią i nie zakosztuje śmierci. Albowiem osiem to liczba Pełni."

Droga 1. Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli

Droga 2. Szukajcie, a znajdziecie. Kto szuka, niech nie ustaje w poszukiwaniu.

Droga 3. Nie kłamcie, nie czyńcie tego, czego nienawidzicie. Gdyż wszystko jest jawne wobec nieba.

Droga 4. Uważajcie i strzeżcie się kwasu faryzeuszów i saduceuszów. Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome.

Droga 5. Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, tego świat nie jest wart.

Droga 6. Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto siebie samego, nie może być moim uczniem.

Droga 7. Zaprawdę powiadam wam, kto nie przyjmie Królestwa Bożego jak dziecię, nie wejdzie do niego.

Droga 8. Gdy czynicie dwoje jednym, staniecie się Synami Człowieczymi. I jeśli powiecie: "Góro, przesuń się", a ona się przesunie.

Na koniec Zbawca spojrzał w niebiosa i rzekł: "Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w tobie, aby i oni w nas jedno byli"

 

Kliknij na wybrany obrazek by przejść do podstrony zawierającej zbiór inspirujących materiałów

Jerzy Prokopiuk - honorowy patronat

polecane

Czasopismo Gnosis

Gnoza

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

gnoza / gnostycyzm / religia / duchowość / ezoteryka / Bóg / Jezus Chrystus / mistyka / duchowe inspiracje / okultyzm / Biblia / Jerzy Prokopiuk / Carl Gustav Jung / Rudolf Steiner / Antropozofia / Krishnamurti / Osho / Tadeusz Miciński / Andrzej Towiański / William Blake / Miguel Servet / Faust Socyn / Bracia Polscy / buddyzm / religie wschodu / filozofia / chrześcijaństwo / Cyprian Sajna